Dodatkowe informacje

Trwały nośnik- co to jest i jak jest wykorzystywany w TUZ?

W celu zapewnienia naszym Klientom stałego i wygodnego dostępu do elektronicznych wersji dokumentów (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, Dokumentu zawierające informacje o produktach ubezpieczeniowych), wprowadziliśmy rozwiązanie trwałego nośnika opartego o technologię blockchain. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje stały dostęp do dokumentów oraz zapewnia ich autentyczność i niezmienność.

Czym jest blockchain i do czego jest stosowany w TUZ?

Blockchain to technologia gwarantująca bezpieczeństwo dokumentów w cyfrowej przestrzeni. Elementy sieci blockchain, która powstała na potrzeby trwałego nośnika, znajdują się również w NASK S.A., u tzw. zaufanej strony trzeciej. Na stronie internetowej NASK SA., możesz zweryfikować również status dokumentów. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje niezmienność udostępnionego przez TUZ dokumentu, ponieważ żadna ze stron nie stanowi samodzielnego centrum przetwarzania i zarządzania dokumentami zapisanymi w sieci blockchain.

Co to jest i do czego jest potrzebny hash dokumentu?

Hash to ciąg znaków składający się z 64 liter i cyfr (tzw. skrót SHA-256). Jest on unikalny dla każdego dokumentu/pliku. Przy użyciu Hasha możesz znaleźć interesujący Cię dokument oraz zweryfikować jego oryginalność zarówno na naszej stronie, jak i na stronie NASK S.A. Hash znajdziesz min. na polisie oraz w opisie poszczególnych dokumentów.

Czym jest NASK S.A?

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiej jakości świadczonych usług, we współpracy z NASK S.A zaufaną stroną trzecią, zbudowana została sieć blockchain na potrzeby trwałego nośnika stosowanego w TUZ. NASK S.A jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz integratorem usług telekomunikacyjnych świadczącym zaawansowane usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Nie znalazłem dokumentu, którego szukałem - co mam zrobić?

Jeżeli nie znalazłeś interesującego Cię dokumentu, upewnij się na początku, że wybrałeś właściwy typ wyszukiwarki do znalezienia dokumentu: Dla Ciebie -Klienci Indywidualni; lub Dla Biznesu- Klienci Biznesowi. Dodatkowo również zachęcamy do sprawdzenia także archiwalnych dokumentów, dostępnych na stronie po zaznaczeniu opcji „Pokazuj archiwalne”. Zapraszamy również do kontaktu z naszym Pracownikiem pod numerem 22 327 60 60 jeżeli poszukujesz innego typu dokumentu.
Ikona dostępności
Aa+
Aa-
Ikona kontrastu