Ubezpieczenie kosztów leczenia
cudzoziemców

Ubezpieczenie kosztów leczenia cudzoziemców
Strzałka kierująca w prawo

Ubezpieczenie kosztów leczenia dla cudzoziemców

Przebywasz w Polsce lub planujesz pobyt i chcesz zapewnić sobie wsparcie w chwili nagłego zachorowania lub wypadku? Ta polisa jest dla Ciebie!

Ubezpieczenie kosztów leczenia dla cudzoziemców to wsparcie finansowe dla obcokrajowców, którzy nie są obywatelami Unii Europejskiej i nie mogą skorzystać z polskiego publicznego ubezpieczenia zdrowotnego.

Zapewnij sobie wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia w Polsce, w chwili nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, a dzięki dodatkowym klauzulom także od jego następstw i od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

 

Kup ubezpieczenie online w TUZ i zyskaj

Ikona kafelka

Konkurencyjne ceny

W TUZ oferujemy Ci konkurencyjne ceny i indywidualne podejście do wyliczenia składki polisy.
Ikona kafelka

Pokrycie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia dla cudzoziemca pokrywa koszty leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego w chwili nagłego zachorowania lub wypadku na terenie RP.
Ikona kafelka

Szeroki zakres ochrony

Ubezpieczenie kosztów leczenia dla obcokrajowców obejmuje szeroki zakres ochrony, który możesz poszerzyć dodatkowo o polisę NNW i OC w życiu prywatnym.
Ikona kafelka

Zniżki na pakiety

Kupując kilka różnych ubezpieczeń z oferty dla domu i rodziny, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki.

Potrzebujesz ubezpieczenia dla obcokrajowców?

Wypełnij formularz, aby kupić ubezpieczenie i zyskać ochronę. Skontaktuj się z nami, jeśli interesuje Cię zakup polisy. Nasz konsultant, w trakcie rozmowy telefonicznej, przedstawi Ci korzystną ofertę ubezpieczenia i odpowie na wszelkie Twoje pytania dotyczące ochrony odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

  Dziękujemy za wypełnienie formularza!
  Twoje dane, w tym adres e-mail zostały przez nas zarejestrowane.
  Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w najbliższym możliwym terminie.

  Zamów rozmowę

  Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci wybrać najlepszą ofertę
  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Tylko oddzwonimy.Informacja o przetwarzaniu danych osobowych >

  Mogą Cię zainteresować także inne ubezpieczenia

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie dla cudzoziemca

  Czym jest ubezpieczenie kosztów leczenia obcokrajowca?

  Polisa pokrywa koszty leczenia w Polsce, jakie obcokrajowiec byłby zmuszony zapłacić z własnej kieszeni, w trakcie leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego, podczas pobytu na terytorium RP.

  Czy to polisa dla obcokrajowców jest obowiązkowa?

  Cudzoziemiec nie ma obowiązku zakupu ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polski. Jest to dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, które jednak warto posiadać, gdyż koszty leczenia w przypadku nagłego zachorowania lub wypadku mogą być liczone w dziesiątkach tysięcy euro.

  Jak można zwiększyć zakres ochrony ubezpieczenia kosztów leczenia?

  Polisa może zostać rozszerzona o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz/lub od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

  W jaki sposób poinformować szpital lub jednostkę ambulatoryjną o posiadaniu ubezpieczenia?

  Ubezpieczony otrzymuje dokument potwierdzający posiadania polisy i w trakcie korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, zarówno z opieki lekarza w przychodni, jak i w podczas leczenia w szpitalu, powinien go przedstawić osobie rejestrującej wizytę/przyjęcie na leczenie.

  W jaki sposób można zawrzeć umowę ubezpieczenia w TUZ Ubezpieczenia?

  Umowa ubezpieczenia z TUZ może być zawarta za pośrednictwem agenta/pośrednika, pracownika TUZ, lub infolinii, na której nasz konsultant pomoże Ci wybrać wariant polisy.

  Kiedy TUZ wypłaci odszkodowanie z polisy?

  Pierwszym krokiem do wypłaty odszkodowania jest zgłoszenie do TUZ zdarzenia objętego ochroną. Musisz to zrobić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od zdarzenia, a gdy zachowanie tego terminu było niemożliwe w ciągu 7 dni od daty ustalenia przyczyny uniemożliwiającej zawiadomienie w terminie. Możesz liczyć na wypłatę świadczenia z tytułu zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową po ustaleniu wysokości świadczenia przez TUZ.

  Jak zgłosić zdarzenie objęte ochroną?

  W razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową zgłoś zdarzenie poprzez infolinię, u agenta/pośrednika lub korzystając z formularza na naszej stronie internetowej. Do ustalenia wysokości świadczenia potrzebne będą dodatkowe dokumenty dotyczące zdarzenia.

  Dokumenty do pobrania

  Aktualności

  Materiał marketingowy Pamiętaj, że powyższy materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegóły dotyczące zakresu ubezpieczenia (w tym pełny zakres ochrony, jaką uzyskasz oraz wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności Tuz Tuw), znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a także w Karcie Produktu.
  Ikona dostępności
  Aa+
  Aa-
  Ikona kontrastu